Viadrus Hercules U32 27221

Výkon
    21 kW
    Objem zásobníku vody
    46.5 l

Hercules U32, 6čl., Viadrus - Litinový zplyňovací kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním k ekologickému spalování kusového dřeva, černého uhlí a hnědého uhlí. Konstrukční provedení spalovací komory umožňuje spalování paliva přirozeným odtahem spalin bez podpory ventilátoru.

V teplovodních systémech s přirozenou cirkulací topného média je možno kotel provozovat bez oběhového čerpadla. Hercules U32 je unikátně řešený kotel, který k dosažení 5. emisní třídy nevyžaduje elektrickou přípojku. Je však náročnější na komínový tah.

Přednosti:
    splňuje nejpřísnější normy dle ČSN EN 303-5
    účinnost až 90,1 %
    vysoká životnost českého litinového výměníku
    vodou chlazené pevné rošty
    vyšší nároky na komínový tah (min. 18 Pa pro 5 článkovou verzi, min. 20 Pa pro 6 článkovou verzi a min. 22 Pa pro 7 článkovou verzi)
    možnost samotížného provozu
    jednoduchá obsluha a údržba
    závitové příruby pro snadnou montáž
    nízká teplota spalin (cca 130-170 °C)
    provoz nezávislý na elektrické energii (bez nuceného odtahu spalin a bez oběhového čerpadla)
    kotel lze postavit na litinový podstavec (k dokoupení) - rozměry (v/š/h): 80 x 620 x 750 mm
    Technické parametry Herkules U32-6 článků:
    Min. požadovaný komínový tah (dřevo / h. uhlí / č. uhlí) Pa 20 / 23 / 23
    Objem vodního prostoru l 46,5
    Doporučená teplota topné vody °C 60–80
    Minimální teplota vratné vody °C 50
    Přípojky topné a vratné vody G 2"
    Provozní / zkušební přetlak topné vody bar 4 / 8
    Rozměr plnícího otvoru mm 310 × 236
    Záruka na kotlové těleso 5 let, na zbytek 2 roky Kotel není vybaven zabezpečovacím zařízením. Ke kotli lze dokoupit termostatický dvoucestný bezpečnostní ventil DBV1 ( výběr viz níže). Popis a parametry bezpečnostního ventilu najdete >>ZDE Návod k obsluze a instalaci najdete >>ZDE www stránky výrobce naleznete >>ZDE Kotel splňuje normu EKODESIGN. Ověřte si možnost čerpání kotlíkové dotace >>ZDE . Rozměry v cm: v: 124, š: 68,4 h: 99, Údaje o spotřebě energie: Energetická třída: C/B Energetický štítek zde

Dokumenty

• není co
      • -špatný tah
      • -špatná komunikace s firmou
      • -nekvalitní provedení
      • -topenář nadával taky
      • - viadrus nikdy více a opravdu se každý, kdo o nových viadrusech uvažuje podívejte k někomu kdo tím topí
      • -nemožné vyčistit kotel - takové žebrování svět neviděl

Kdo má moc zbytečných penez ať klidně koupí.
      Velmi jsem se spálil a máme kotel který topí maximálně do sklepa...

• Krásný eco design.
      • Malá spotřeba paliva a velký výkon.
      • Není co

Tento kotel jsem si pořídil do novostavby,byl můj vysněný.
      Od začátku jsem se s ním velice trápil,ale nebyla to chyba Viadrusu.Požádal jsem o pomoc odborníky z Viadrusu a od začátku s nima probíhala perfektní spolupráce,vše jsme po telefonu probrali a domluvili jsme se na termín servisu ke mě domů.Všera u mě pánové byli a zjistili vadu instalace trysky,kterou zajišťoval topenář.Vše mi dali dopořádku a kotel fuguje na 100%.
      Z komína nejdou žádné dýmy a v kotelně je čísté ovzduší.
      Než někdo z vás začnete hanit tento výrobek,nebo tuto Firmu s mnohaletou tradicí,tak si prosím ověřte,zda máte v pořádku(komín,trysku v kotli a další věci) a nebojte se obrátit na pohodové lidi z Viadrusu,kteří vám rádi pomohou.
      Chtěl bych touto cestou poděkovat technikům z Viadrusu.

• vynikající kotel z poctivé litiny
      • není co vytknout

Je to téměř dokonalý kotel, který jsem použil jako náhradu za U 26. Ten jsem si já blbec poškodil vlastní hloupostí, protože jsem v něm roky topil nevyschlým dřevem a jak jsem teprve po rupnutí zadního článku zjistil, i litina se dá mokrým dřevem poškodit. Sice to trvá dýl jak u plechu ale jednou to přijde. Než starý kotel co nemá dostatečnou emisní třídu opravovat, rovnou jsem si pořídil nový. Bohužel na tento typ kotle, kde se dá topit uhlím, kotlíkové dotace nejsou. Aspoň jsem ale nebyl ničím omezený a mohl si vybrat přesně to co mi bude vyhovovat a to je právě U32. Spálí to všechny druhy uhlí, brikety i dřevo a ani moc nežere, rozhodně výrazně míň jak stará U 26. Jen u toho dřeva si teď už fakt dávám pozor na to, aby bylo suché. Jedno poučení stačilo.