Slokov Variant SL27-4

• , zakoupeno v MARO

• jednoduchost obsluhy, montáže a výhřevnosti
    • Jeho velká hmotnost při domácí manipulaci

Tento typ kotle bych doporučil každému majiteli RD
    díky jeho parametrům výhřevnosti a kvalitě.

• , zakoupeno v TOPENILEVNE.CZ

• 45let topím Slokovem---teprve3kotel-velká spokojenost.

Žádné nejsou.

Hloubka
815 mm

Popis

Jednotka

Hodnota třída kotle dle ČSN EN 303-5   4 třída energetické účinnosti   jmenov. výkon (hnědé uhlí-ořech 1)  kW 27 účinnost kotle  % 84 hmotnost kotle  kg 258 průměr odtahového hrdla mm  160  vstup a výstup vody

DN 65 nejvyšší pracovní přetlak bar 2 předepsaný tah komína

Pa  21 max. provozní teplota  °C 90 min. teplota vratné vody  °C 65

Novinky v konstrukci kotlů SL27-4

Vnitřní plášť kotle je vyráběn z plechu tloušťky 5mm. Nová technologie výroby lamel umožnila odstranění výztuh v prostoru výměníku. Toto opatření nejenom usnadňuje čištění kotle ale hlavně eliminuje možné nafouknutí lamel v případě uhoření výztuh. Další modernizací kotlů je osazení termomanometru do předního krytu kotle.

Kotel splňuje 4. třídu dle ČSN EN 303-5.

Ocelový teplovodní kotel VARIANT SL27-4 je zdrojem tepla vhodný pro vytápění bytů, rodinných domků, provozoven a obdobných objektů s tepelnou ztrátou max. 27kW. Otopný systém může být s otevřenou nebo tlakovou expanzní nádobou, samotížným nebo nuceným oběhem otopné vody, s maximálním přetlakem 200 kPa.

Předepsané palivo pro kotle VARIANT SL je hnědé uhlí (dle ČSN EN 303-5 –  1.2.2 fosilní palivo, b hnědé uhlí), zrnění 20-40 mm, ořech 1, o minimální výhřevnosti 19,1 MJ/kg. Dobrá funkce kotle je podmíněna kromě odborné instalace také potřebným komínovým tahem a správnou obsluhou.

Kotel je svařen z kvalitních ocelových plechů tloušťky 5mm. Vnitřní prostor je rozdělen vodní přepážkou na násypnou šachtu, spalovací komoru a výměník, kterým proudí spaliny ke kouřovému hrdlu.Pod spalovací komorou a násypnou šachtou je dvoudílný rošt, ovládaný z boční strany kotle pákou. Regulace sekundárního vzduchu přiváděného do spalovací komory zvyšuje účinnost kotle. Primární vzduch je přiváděn pod rošt regulovatelnou klapkou v popelníkových dvířkách. Regulace se provádí ručně nebo automatickým regulátorem, který je dodáván jako zvláštní příslušenství a není součástí ceny kotle. Vstup a výstup topné vody je opatřen přírubami DN 65. Kouřovod je v ose kotle na zadní straně. Zatápěcí klapka se ovládá z horní části kotle.

Legenda:    1 – Přikládací dvířka    2 – Klapka sekundárního vzduchu    3 – Sazová dvířka    4 – Roštovací páka    5 – Popelníková dvířka    6 – Trubky k DBV1- není součástí kotle   7 – Termomanometr –teploměr s tlakoměrem   8 – DBV1 – dvoucestný dochlazovací bezpečnostní ventil – zvláštní příslušenství   9 – TRV – tepelný regulátor výkonu – zvláštní příslušenství kotle 10 – Víko výměníku se zatápěcí klapkou

VARIANT SL27-4

D - výška příruby topné vody-výstup  mm 1035

E - výška osy kouřovodu  mm 895

F - výška příruby topné vody-vstup  mm 215

G - vzdálenost osy topné vody-výstup  mm 375

Legenda:  1 – protipříruba  2 – nátrubek bezpečnostního ventilu  3 – přikládací dvířka  4 – klapka terciálního vzduchu  5 – těsnící šňůra přikl.dvířek  6 – termomanometr  7 – žárobetonové cihly  8 – spalovací komora  9 – žárobetonová cihla – hrana spal. komory 10 – klapka sek. vzduchu 11 – rošt 12 – těsnící šňůra pop.dvířek 13 – popelníková dvířka 14 – klapka spalovacího vzduchu 15 – boční kryt 16 – roštovací páka 17 – popelník 18 – sazová dvířka 19 – napouštěcí kohout 20 – zadní kryt 21 – vířiče 22 – zatápěcí klapka  23 – táhlo zatápěcí klapky 24 – těsnící šňůra víka výměníku 25 – víko výměníku

Rady a doporučení k provozu kotlů

Při prvních několika zátopech se na stěnách nového kotle vysráží vodní pára obsažená ve spalinách. Voda potom stéká do prostoru popelníku a do prostoru pod lamelami (někdy může být této vody tolik, že to vypadá jako by kotel tekl). Proto je dobré při prvních zátopech roztopit kotel na telotu cca 80°C, aby došlo k vysušení celého kotle. Po několika zátopech by se rosení stěn kotle mělo úplně vytratit.

V jarních a podzimních měsících a při nižším tahu komína doporučujeme vytáhnout z kotle vířiče umístěné v prostoru výměníku. Pokud toto opatření nestačí k dosažení požadovaného výkonu je možno vyzkoušet provoz kotle bez žárobetonových desek umístěných ve spalovací komoře kotle.

• Bez problému
  • , zakoupeno v MARO

• jednoduchost obsluhy, montáže a výhřevnosti
    • Jeho velká hmotnost při domácí manipulaci

Tento typ kotle bych doporučil každému majiteli RD
    díky jeho parametrům výhřevnosti a kvalitě.

• , zakoupeno v TOPENILEVNE.CZ

• 45let topím Slokovem---teprve3kotel-velká spokojenost.

Žádné nejsou.

• stejný typ jako původní,který jsem měl 32 let
    • stejné připojení s kamarády za 2 hod.

pokud vydrží jako starý kotel budu spokojený

• , zakoupeno v Rychlá dodávka

Těžko hodnotit, když kotel budu teprve instalovat. Každopádně předchůdcem řady Slokov Variant topíme bez problémů (velmi rychle ho lze roztopit) už 24 let a jsme s ním spokojeni, ale už jsme si raději obstarali novější typ.

• , zakoupeno v TOPENILEVNE.CZ

Tuto znacku a typ jsme pouzivaly 30 let ke svi spokojenosti Tak doufam ze bude nadále pokracovat .Jinak uplne stejne pripojeni takze supr zatím jsme ještě netopily.

• Kotel Slokov Variant 27 SL vlastníme a topíme od roku 1988 a je doposud v pořádku a nedám na tento typ kotle dopustit a neměnil jsem ani rošty,dříve jsem topil hnědou kostkou od roku 2008 jen suchým dřevem a tento kotel je netknutý,nový jsem si objednal ve 4kové třídě dá se říci do doforoty,dokud je fa.Slokov vyrábí.

Po dobrých zkušenostech s kotlem který mám 20tou sezonu tak jsem koupil tento kotel vlastně do zásoby než se přestanou vyrábět.

• Zatím mám kotel chvíli ale platí to co napsali pánové přede mnou.
    • Opravdu velka spokojenost a hlavně domluva s firmou byla dobrá.
    • Libí se mi kvalita zpracování kotle.
    • To se teprve zjistí

• Dlouhou dobu jsem váhal, jestli vzít Slokov. Měli jsme dříve Dakon. Zatím je kotel nainstalován a čeká na první sezónu. Ale již nyní vidím velký rozdíl mezi Slokovem a starým Dakonem.
    • Na kotel mě přesvědčil soused, který má SL27-3.
    • Je nadmíru spokojen a nechce žádnou jinou značku.
    • Oproti 27-4 je kotel více líbivý - má asi upravované plechy, které jsou více sedící, než ty na 27-3. Celkově kotel asi prošel renovací. Vypadá opravdu velmi pěkně.
    • Podle recenzí jsem strach neměl a tak doufám, že kotel bude sloužit.
    • Za výrobní zpracování a kvalitu provedení mohu jedině pochválit.
    • Zatím není, uvidím po zatopení.

Chtěl jsem napsat recenzi proto, jelikož jsem myslel, že Slokov zdaleka nemá na velké firmy jako například Dakon. Mile mě ale překvapili a nebojím se tedy firmu doporučit a myslím, že soused také rad doporučí