Dakon DOR F 16 7738500348

691 mm

• Stejné umístění připojovacích míst jako u starší verze stejného typu

• horší oplechování než u staršího typu
    • chybí víko

Kupoval jsem stejný kotel jako mám, aby nebyla výměna náročná. Ještě jsem ho nevyměnil, ale už mám výhrady. Není na něm víko, plechy jsou v horší kvalitě. Nejsou šroubované, ale nasunovací. Ještě jsem ho nezapojil, tak o dalších nevýhodách nepíšu. Doufám, že vnitřní část bude kvalitnější.

• stejné zapojení s předešlým

Stáložár kotle (palivo-hnidé uhlí) 12

• Stejné umístění připojovacích míst jako u starší verze stejného typu

• horší oplechování než u staršího typu
    • chybí víko

• Není vůbec nic co bych pochválila.
    • Čištění nutné každý čtvrtý den přestože máme komín dost vysoký, vyvložkovaný. Topíme výhradně uhlím, pouze na roztápění dřevo. I když se snažíme udržovat teplotu min.60 st.není to nic platné.Veškeré rady výrobce kterému jsme problémy psali nepomohly.

V žádném případě nedoporučuji.

• stejné zapojení s předešlým
    • nemá přední izolaci a horní víko, dělící cihly rádi praskají

• poměrně dobrá efektivita spalování, po roztopení prakticky nekouří
    • odešel ukazatel teploty po 3 měsících provozu, popraskané šamotové cihly, technik z Dakonu nám sdělil, že je to normální a měřič teploty prý nemá smysl měnit, takže používáme externí na trubce vody za kotlem
    • neustále netěsní dvířka násypky i přes výměnu těsnění, nutné zatěžovat cihlou již 2 měsíce od výměny, kotel tudy přisává, zejména při větrnějším počasí a nefunguje pak automatická regulace
    • zadehtovaná násypka, těsnění i spalovací prostor přestože se topí na 80°C
    • přesná kalibrace automatické regulace teploty je prakticky nemožná

Pořizovali jsme nový kotel v domnění, že bude topení, alespoň na pár let bez větších starostí. Kotel je spolehlivý asi tak jako Jawa 21 pionýr vyrobená na Slovensku a zhruba stejně často je třeba ho opravovat. Příště bych rozhodně volil jinou značku.

• cena,jednoduchost.
    • malý prostor na palivo,popelník provedení z tenkého plechu jeho spoje jsou bodované a časem se uvolnují a vyndávání popelníku je taky horor

při topení briketami jsem vyndal šamotky a topím tak celkem to funguje jak prohořívací kotel jinak se palivo zadrhává hlavně dřevené brikety) výrobce sice udává hnědý ořech ale s takovým humusem se nedá topit tak aby celá ulice nebyla zamořena kouřem

• kotel provozuji druhou sezonu asi celkem zatím sedm měsíců. nejsem spokojen,a) praskají dělící cihly ,vždy ta spodní již se měnili 3 kusy každá á 850 kč.jednu ještě v záruce po dlouhých tahanicích dodal prodejce,.Firma Dakon se k tomu postavila tak,že prý jsou tyto cihly spotřebním materiálem a tudíž že nespadají do záruky. Velmi podivný přístup,jelikož si myslím že tyto cihly jsou konstrukčním prvkem samotného kotle.
    • b) kotel má další necnosti jako rychlé zanášení sazemi a špatný přístup k čistění hlavně poslední komory, před vyůstěním spalin z kotle, zapříčiněný malým prostorem mezi přepážkami.
    • Jinak souhlasím s předešlými negativními recenzemi protože stejné problémy se u našeho kotle objevují také.Kotel Dakon UR 17 jsem provozoval před výměnou za tento,asi 38 let bez jediné opravy k naší spokojenosti a proto jsme zakoupili kotel stejné značky a proto také naše rozčarování z tohoto výrobku.
  • , zakoupeno v MALL.CZ

• Jednoduchost na výměnu za tentýž starý a vhodný do menších prostor díky plnění vrchem .
    • Dlouho nevydrží, jelikož je nejspíš svařen s čím dál ze slabšího materiálu. První mi vydržel 18let, druhý už jen 10let a třetí 5let.Co tento? Takže kdyby vyráběli litinový kotel vrchem plněný byl bych ho koupil raději.
  • , zakoupeno v MALL.CZ

Jednoduchá instalace, pasuje na původní příruby , funguje perfektně.

• , zakoupeno v www.123topeni.cz

• Osvědčená značka

Tento druh kotle kupuji stále