Viadrus Hercules U24 14820

Způsob vytápění
na tuhá paliva
362 kg

• , zakoupeno v Dubina CZ

Zatím zkušenost nemáme, dali jsme na recenze.

• , zakoupeno v TOPENÍ NEJLEVNĚJI

• Kvalitní provedení.
    • Jednoduchý provoz.
    • Velmi špatný návod k instalaci opláštění. Pokud člověk není tech. tip ať se raději obrátí na odborníky.
    • Neuplná dodávka spojovacího materiálu.

Kotel doporučuji už z důvodu možnosti spalování většiny paliv. Litinové články jsou zárukou dlouhé životnosti. Zpětná voda je ohřívána žhavím popelem pevných roštů.

• bez problémů
    • nemá

veliká spokojenost

Způsob vytápění
na tuhá paliva
362 kg

Litinový kotel na pevná paliva umožňující spalování hnědého uhlí, černého uhlí a koksu odhořívacím způsobem při splnění nejpřísnějších ekologických požadavků. Kotel se vyrábí ve výkonové řadě 13 až 74 kW podle počtu článků a použitého paliva a je možný použít pro systémy se samotížným i nuceným oběhem topné vody.

Palivo: hnědé uhlí, černé uhlí, koks (dřevo jako doplňkové palivo)

Přednosti:

• ekologicky provoz
  • ekologické spalování hnědého uhlí
  • kvalitní litinový výměník
  • výkon kotle podle počtu článků

Charakteristika:

Teplovodní kotel HERCULES U 24 umožňuje spalování paliva odhořívacím způsobem v litinovém tělese při splnění nejpřísnějších emisních podmínek třídy 3 normy ČSN EN 303-5. HERCULES U 24 zaručuje kvalitní způsob spalování hnědého uhlí, černého uhlí a koksu. Jako doplňkové palivo lze použít také dřevo a dřevěné brikety. Kotel se vyrábí ve výkonové řadě 13 až 74 kW podle počtu článků a použitého paliva. Výkon lze dodatečně změnit změnou počtu článků. Od osmičlánkové velikosti je použit druhý regulátor tahu v zadní části kotle.

Základní technické údaje:

• Hloubka L / L1: 1047 / 702 mm
  • Hloubka spalovacího prostoru: 440 mm
  • Objem vodního prostoru: 59,1 l
  • Světlost kouřového nástavce: 156 mm
  • Přípojky topné a vratné vody: 6/4 "
  • Min. tah komína - koks / č.uhlí / h.uhlí : 0,25 / 0,17 / 0,15 mbar
  • Rozměry přikládacího otvoru: 245 x 195 mm

2zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v Dubina CZ

Zatím zkušenost nemáme, dali jsme na recenze.

• , zakoupeno v TOPENÍ NEJLEVNĚJI

• Kvalitní provedení.
    • Jednoduchý provoz.
    • Neuplná dodávka spojovacího materiálu.

• bez problémů
    • nemá

veliká spokojenost

• litina výdrž-původní kotel litinový nám vydržel 35 let
    • doufám že i tento kotel takhle vydrží
    • nedehtuje
    • 3 emisní třída
    • samotížné topení nejlepší věc jsem rád že tyto kotle ještě vyrábejí
    • topí výborně jak na dřevo tak na černé uhlí,
    • máme samotížku,velký obsach vody a velké průměry při topení na dřevo je naktli i přes 100 stupnů a na uhlí musím krotit 115 stupnů jak nic pak už bublá nestačí vyhazovat má 6/4 vývody
    • při zatápění si můžu dovolit víc ,komín je vyvložkovaný ze žaruvzdorných nerez vložek super věc
    • nemám co vytknout

moho jenom doporučit

• ano
    • ne

velmi dobrý

• Když do něho často vrtám, tak i topí.... Je litinový.
    • Topí jen na černé uhlí, a to jen ořech. Hrášek propadává do popelníku, kostka zůstává viset, a vyhasíná. Uzký prostor pro uhlí. Hnědým uhlím mi to špatně vytopí, a dehtuje. Dřevo visí také. Časté prohrabování roštu, práší a žhavý popel padá před kotel. I na černé uhlí se musí často rozdělat výměník,a čistit, jinak klesá výkon. Pod výměníkem, mezi a za ním to čistit ani nejde.

Dříve jsem měl Dakony. První vydržel 15 let, druhý jen 7. Asi horší materiál... Ale topily v pohodě. Bez častých zásahů. Koupil jsem litinu, že vydrží, a vytopí. Ale tenhle typ je hrůza..... Asi ho vyměním za jiný.

• , zakoupeno v Pro Instalatéra

• žádná ocel, ale pořádná litina
    • 3. emisní třída
    • vzhled
    • návod od výrobce

- pořádný litinový kotel s 3. emisní třídou
    - funguje skvěle, teplo mám, že bych ho mohl prodávat a přitom mám dům dravý jako cedník - žádná plastová okna ani zateplení jak fasády tak střechy, vytápím plochu cca 300 m2
    - když jsem zatopil, měl jsem do hodiny doma teplo
    - žádný problém se zátopem ani kouřením
    - nemusím k němu chodit cca 10 hodin při topení černým uhlím
    - odzkoušel jsem topení pouze dřevem, které je také bez problému

Jediná slabina je návod ke kotli od výrobce

• litina
    • nedehtuje
    • dobré spalování
    • 3 emisní třída
    • výborně topí
    • malá spotřeba paliva

Jsme velice spokojeni

• , zakoupeno v topeni-koupelny

zasilka došla v pořádku a neporušená zatím se nevyjadřuji až budu mít kotel v provozu

• Kvalitní výrobek splňující 3. třídu bez ventilátoru, duomixu a podobných zbytečnosti. Jede na samotíž bez rizika při výpadku elektrické sítě.

Používám 6 sezónu, dvě topeno hnědým uhlím, 4. Topí černým s roční spotřebou do 40 q. Na jedno naložení topí bez zásahu 15 hodin. Vytápěná plocha 200 m2 na teplotu 22-26°c. Otvor do zkratovaci klapky zcela zaslepen nepoužívám od počátku.