Viadrus Hercules U24 14819

312 kg

• Materiál
    • Výkon
    • Palivo

Kvalitní kotel za výbornou cenu. Možnost vytápění několika druhy paliva. Svůj účel plní maximálně. Tento produkt rozhodně ostatním doporučuji.

• , zakoupeno v Jednoduše levně

• , zakoupeno v Ekoinstop.cz

Zatím slouží k naší spokojenosti uvidíme až najdeme na plnou topnou sezónu

Způsob vytápění
na tuhá paliva
312 kg

Litinový kotel na pevná paliva umožňující spalování hnědého uhlí, černého uhlí a koksu odhořívacím způsobem při splnění nejpřísnějších ekologických požadavků. Kotel se vyrábí ve výkonové řadě 13 až 74 kW podle počtu článků a použitého paliva a je možný použít pro systémy se samotížným i nuceným oběhem topné vody.

Palivo: hnědé uhlí, černé uhlí, koks (dřevo jako doplňkové palivo)

Přednosti:

• ekologicky provoz
  • ekologické spalování hnědého uhlí
  • kvalitní litinový výměník
  • výkon kotle podle počtu článků

Charakteristika:

Teplovodní kotel HERCULES U 24 umožňuje spalování paliva odhořívacím způsobem v litinovém tělese při splnění nejpřísnějších emisních podmínek třídy 3 normy ČSN EN 303-5. HERCULES U 24 zaručuje kvalitní způsob spalování hnědého uhlí, černého uhlí a koksu. Jako doplňkové palivo lze použít také dřevo a dřevěné brikety. Kotel se vyrábí ve výkonové řadě 13 až 74 kW podle počtu článků a použitého paliva. Výkon lze dodatečně změnit změnou počtu článků. Od osmičlánkové velikosti je použit druhý regulátor tahu v zadní části kotle.

Základní technické údaje:

• Hloubka L / L1: 825 / 591 mm
  • Hloubka spalovacího prostoru: 330 mm
  • Objem vodního prostoru: 49,3 l
  • Světlost kouřového nástavce: 156 mm
  • Přípojky topné a vratné vody: 6/4 "
  • Min. tah komína - koks / č.uhlí / h.uhlí : 0,22 / 0,16 / 0,14 mbar
  • Rozměry přikládacího otvoru: 245 x 195 mm

• - litina
    • - dlouhá výdrž nastavené teploty (stáložár)
    • - relativně jednoduché čištění
    • - potřeba většího tahu komínu proti např. U22
    • - propadávání drobných kusů paliva (velké oka roštu)
    • - občas zůstane palivo viset (geometrie spalovacího prostoru)

Kotel provozuji druhou sezónu a jsem spokojen. Byl náhradou za 25 let starý U22. Jeho čištění je jednoduché (odšroubování dvou matic a odejmutí krytu). Čistím jednou za 7 až 10 dní. Palivo: černá kostka, lepší je spíš menší velikost, nedochází k zavěšení paliva v komoře).

• Materiál
    • Výkon
    • Palivo

• , zakoupeno v Jednoduše levně

• , zakoupeno v Ekoinstop.cz

Zatím slouží k naší spokojenosti uvidíme až najdeme na plnou topnou sezónu

• Litina
    • Možnost topení od dřeva až po koks
    • Rychlý teplotní nástup
    • Snadné roštování
    • Dobrá regulace teploty
    • Dlouhá doba mezi přikládáním
    • Drobné nedokonalosti, které přikládám na vrub výrobci

Měl jsem starou dobrou H41, na kterou jsem nedal dopustit. Ale U24/4čl. mě přesvědčil, že je mnohem lepší. Celkem jsem se bál, že kotel bude mít nějaký neduh popisovaný v záporných recenzích, naštěstí, nic z toho nepotvrdím. Překvapilo mě, jak rychle se nahřeje a potom ve spojení s regulátorem dusivky drží požadovanou teplotu. Dále jsem se děsil roštování, ale je zcela bez problémů skrz popelníková dvířka a hlavně je zcela tiché na rozdíl od posuvného roštu, který se může zaseknout. Samovolné propadávání je také OK. Můj názor k popisu záporných recenzentů je tedy, že opravdu mají malý tah komína, nebo volili špatnou výkonovou dimenzi kotle, ale to je můj názor;-) Provedení kotle kazí drobné nedostatky od výrobce, ale nic zásadního, jako příliš ostré závity atd.
    Jako uživateli mi kotel plně vyhovuje. Kolem desátý naložím a ráno vstávám do teplíčka.

• - nic
    • - dehtuje
    • - je haklivý na kazde vlhké uhlí
    • - firmy co ho montují NEROZUMI VYROBKU
    • - obrovská náchylnost na teplotu zpátečky
    • - těžko se čistí

- po 28 letech jsem potřeboval nový kotel a každý doporučoval tento kotel, byla to největší chyba a vyhozené peníze. Od začátku topení 11/2014 do dnešního dne problémy a problémy. Dehtuje no prostě HNUS. NEDOPORUČUJI NIKOMU !!!!!!!

(značka)

Dobrý den, pokud kotel dehtuje, je to obvykle vlhkým palivem, nedostatečným komínovým tahem a/nebo naddimenzováním kotle, který se pak musí neustále dusit.

• NIC
    • NEJHORSI KOTEL NA CESKEM TRHU!

Nemam cas se dlouho roze pisovat ale mel jsem kotel nainstalovany 6 mesicu za 35tis a hned vyletel z domu. Nejhorsi koupe co mohla bejt. Nato jsem poridil kotel automaticky za 45tis.

• Dobře se zatápí.Pokud je komín v pořádku,nekouří.Je potřeba umět seřídit růžice na přívod vzduchu,pak je radost topit.
    • Snad jen ty přikládací dvířka.

Litina je litina,jen umět topit.

• , zakoupeno v www.123topeni.cz

• Zatím jsme kotel vyzkoušeli 3x a vše se zdá být perfektní.
    • Uvidíme až přijdou mrazy,ale zatím spokojenost.
  • , zakoupeno v VTP SHOP

• Dříví , brikety výborně hoří, dostatečný průměr kouřovodu, bezvadně se zatápí, rychle se ohřívá voda
    • Špatný tvar dvířek pro přikládání, jsou svislá a mohly by být šikmá (alespoň pod 70° úhlem, jako bývala "americká kamna"), z uhláku se těžko sype uhlí. Pod nádobou na popel jsou žebra ve směru opačném, hůř se vymetá popel pod nádobou.

Zatím jsem topila málo, neb je teplé jaro, ale jsem ráda, že jsme koupili tento kotel, jsem spokojena.